Jdi na obsah Jdi na menu
 


22.5.   Je potřeba cvičit i poslušnosti, nejen obrany a stopy, k tomu je zapotřebí také dobrých kamarádů, které máme i v Lipníku nad Bečvou a kde jezdíme rádi cvičit. Pár fotek z výcviku v galerii - Lipník květen.

 

22.5.   Původně se měl jen Andy zúčastnit 17.5.  Vořiškiády v Šaratících , jelikož byla vypsaná kategorie i pro pejsky s PP, tak jsme přihlásili i Rokyho.

Andy v konkurenci maďarských ohařů, border colií, německého boxéra a dalších pejsků (z celkového počtu 8) obsadil krásné 3.místo.

Rocky z celkového počtu 16 psů (border colie, cane corso, německými ovčáky, stafordšírským bulteriérem .......) obsadil úžasné 1.místo

andy.jpg

 

rocky.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22.5.    O týden později nám Andy udělal obrovskou radost, složil v Lipníku nad Bečvou další zkoušku ze sportovní kynologie, tentokrát obranářskoku SPr2  (ze 100 bodů jsme dostali krásných 85).

 

22.5.   S Andym jsme se zúčastnili 26.4.2014 vořiškiády v Hranicích. Bohužel se nám nepovedlo jej předvést, tak jak bychom si představovali, z tohoto důvodu jsme obsadili 4.místo. I přesto s Andík dostal do místní televize :-)

https://www.youtube.com/watch?v=JojeXJ4vWx0

 

31.3.  Díky nádhernému počasí trénujeme pravidelně a figurantovi Radkovi Fuksovi se podařil skvělý kousek s naším Andíkem viz. 

https://www.youtube.com/watch?v=XhWdqk3AZjk&feature=youtu.be

 Fotky z obran najdete ve fotoalbum "obrany březen 2014"

16.2.  V neděli jsme vyrazili na 5-ti hodinovou procházku kolem zamrzlé vodní nádrže Kružberk. Cesta vedla po upravených lesních cestách, které se dále napojovaly na asfaltový povrch. Počasí bylo více než jarní .  Více ve fotogalerii - Vodní nádrž Kružberk. 

 

 9.2.  V neděli jsme prozkoumávali místní les na Libotíně. Krásné slunečné počasí jsme si dokonale užili.

p1010348-1.jpg

 

8.2.  Letošní krásné zimní počasí přeje výcviku pejsků, takže ani my nezahálíme. Dnes Radek Fuksa trénoval obrany s našimi pejsky, líbilo se to všem, tak snad se nám další zkouška  letos povede. 

andy.jpg

 

rocky.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                      2014                                        


28.11.  Všem našim kamarádům a známým přejeme krásné prožití vánočních svátků a do Nového roku 2014 hodně štěstí, zdraví a spokojenosti nejen s Vašimi čtyřnohými miláčky :-) 

 

25.11.  Dnes slavíme. Přesně před třemi lety se narodila malá bílá čtyřnohá kulička. Nyní je z něj krásný sebevědomý pes s velikým srdíčkem ke své rodině. Endík nás neustále překvapuje svým temperamentem. Jsme moc rádi, že jej máme :-) Přejeme mu hodně zdraví a spokojenosti.

p1010132.jpg

 

28.10.  Dnes Andy úspěšně složil zkoušku základní ovladatelnosti psa ZZO v Lipníku nad Bečvou. Rozhodčím byla paní MVDr. Glisníková. Andy náš překvapil a budeme trénovat na další zkoušky z výkonu:-)

 

27.10.  Nádherné slunečné počasí jsme si krásně užili s naši kamarádkou Petrou a jejími borderkami na Javorníku. Výhoda našich tažných psů nás dostala dopředu peletonu a tak jsme si v cíli mohli vychutnat nádherné výhledy do okolí a také malou frontu u výčepního pultu.

 1383515_10151931140414035_1557439515_n.jpg

26.10.  Na tento den jsme se dlouho připravovali, neboť jsme se přihlásili na vytrvalostní zkoušku AD v Grygově (u Olomouce) . Obsahovala vytrvalostní běh u kola o celkové délce 20 km. Celkem se sešlo 6 psů různých plemen, tempo jsme měli 15 km/hodinu a časový limit jsme tak splnili na jedničku. Cesta vedla nádhernou lesní cestou a po celou dobu nám krásně svítilo sluníčko. Po běhu následovala poslušnost, kdy se hodnotila rozhodčím ochota psa k práci. Roky úspěšně složil tuto zkoušku a dostal pochvalu od pana rozhodčího za poslušnost, kterou předvedl :-). Fotky najdete ve složce - Vytrvalostní zkouška

 100_7447.jpg

19.10.  Jsme se s Andym zúčastnili výcvikového semináře pod vedením jednoho z nejlepších výcvikářů na světě - Bartem Bellonem. Výcvikové video se na tomto semináře nenatáčelo, starší videa můžete shlédnout např. http://www.youtube.com/watch?v=GxzTRfVgFJ0

 

12.10.  Máme 2 pracovní zkoušky. Dneska se nám podařilo úspěšně složit na známku výborně zkoušku ovladatelnosti psa tzv. ZOP (zkouška KJ Brno). Andy splnil zkoušku z možných 100 bodů na 90 bodů (při cviku přenášení psa cizí osobou jsme byli 3, ale zvládli jsme to). Roky dokonce tuto zkoušku udělal na krásných 96 bodů. Kluci překvapili, takže budeme se snažit o další zkoušky :-)

 

5.9.  S kolegy z práce jsme se vydali  ve čtvrtek po třetí hodině na Javorník. Cílem bylo vystoupat na novou rozhlednu. Opravdu krásná stavba s nádherným výhledem. Jelikož hospoda zavírala v 17 hodin, tak jsme svižným krokem nakonec otevírací dobu stihli, sic to bylo tak akorát, ale ta tlačenka za to stála :-) Více ve fotogalerii Javorník - září.

 

24.8. jsme se s Andym zúčastnili 2. ročníku vořiškiády v Horním Benešově. Andy se umístil ve své kategorii rozpoznatelných plemen nad 40 cm na krásném 2.místě a v doplňkové soutěži "pejsci šikulové" (hodnotila se šikovnost psovodů a pejsků přes zákeřené překážy), tuto kategorii ovládl a získal krásné 1.místo

 p1010267.jpg

  

Od 14.7 do 20.7.  jsme se s Rockym a Andym zúčastnili Letního výcvikového tábora v Čáslavi pod vedením zkušených výcvikářů s dlouholetou praxí a čtyřmi výbornými figuranty. Našim výborným školitelem byl vedoucí výcvikového střediska policejních psů a nesměl na tomto táboře chybět náš svazový figurant Petr Polián. Po celou dobu tábora jsme měli možnost trénovat stopy, poslušnosti a obrany každý den a nesměla chybět inspirace výcviku ve vyhledávání drog. Tento tábor byl naprosto úžasný se skvělými lidmi a perfektní pohodovou atmosférou. Naše psiska nebyla samozřejmě ochuzena o plavání v místní přehradě a návštěvou hospod. Příští rok si nenecháme tento tábor ujít a těšíme se na další získané zkušenosti v oblasti výcviku :-) Fotografie uloženy  "tábor Čáslav".
 

10.7.                      Dneska slavíme !!! 

 

sedni.jpg

    

 

  Jsou to již 4 roky co jsme si dovezli   malou modrou kuličku od Tondy  Hanzala.

  Přejeme celému vrhu C pevné zdraví a páničkům hodně spokojeností se svými mazlíky.

 

 

 

 

 

17.6.  Po úspěšném víkendu jsme chtěli pejskům dopřát krásnou procházku, tak si páničci vzali dovolenou a vyrazili směr Praděd. Jelikož jsme většinou chodili z parkoviště Hvězda nedaleko Karlovy Studánky, tak pro dnešek jsme zvolili  Karlov-Moravice. Procházka po turistické cestě nás dovedla přes Velký kotel (místo největšího padu lavin), hospodu Ovčárna až k plánovanému cíli - PRADĚD. Počasí bylo pohádkové a pejskové se příjemně unaviil (foto Praděd - Karlov).

 

16.6.  Tento víkend byl pro nás úspěšný v neděli jsme se vydali na 2.ročník Vořiškiády do Lipníka nad Bečvou.  Počasí opět překvapilo svými vysokými teplotami, naštěstí organizátoři měli výstavní kruh ve stínu, takže slunečním paprskům jsme se schovali :-) Oproti jiným Vořiškiádám měl Andy ve své kategorii i pejsky menší (nebylo zde rozlišení dle kohoutkové výšky pejska). Z výstavního kruhu si odnesl nádherné 3.místo. Vořiškiády plánujeme až v příštím roce, letos bychom chtěli ještě složit pár zkoušek a zúčastnit se závodů ve sportovní  kynologii. Tak snad se zadaří 

 

15.6.  A máme další zkoušku :-) Roky dneska úspěšně složil ZZO ve Velkých Albrechticích. Rozhodčí byla paní Lenka Chmurová. Z celkem 7 lidí, úspěšně složilo 5. I když vládlo skoro letní počasí, pejsci byli šikovní a zvládli to.

 

9.6. S Rokulkou a Endíkem jsme vyrazili na stopařský seminář, který vedl pan Bc. Jiří Lasík (10 násobný účastník Mistrovství světa a několikanásobný mistr ČR ve stopách). Přesvědčili jsme se o tom, že je potřeba se neustále zdokonalovat  ve výcviku a  neusnout na vavřínech. Potvrdili jsme si informaci, že i ty preferované moderní metody výcviku nejsou vždy ty nejlepší. Tento teoretický i praktický seminář nám pomohl, abychom se vyvarovali chyb, které provádíme a mohli úspěšně složit stopařskou zkoušku (foto - Stopařský seminář).

 
8.6. Na tento den jsme měli naplánovanou další vořiškiádu, která se uskutečnila tentokrát v Životicích u Nového Jičína. Mezi celkově 46 přihlášenými pejsky na této výstavě jsme se neztratili, protože jsme s Endíkem obsadili nádherné 3.místo ve své kategorii (psi bez PP s výškou nad 40 cm) a v doplňkové kategorii o největšího psa (hodnotila se nejen kohoutková výška pejska, ale i zadaný úkol šestičlenné poroty v dovednosti a spolupráci psovoda se svým psem), jsme získali nádherné 2.místo z 8 soutěžících. 
 
 
2.6. Jsme vyrazili s Endíkem na svou 1.Vořiškiádu do Staré Vsi nad Ondřejnicí. V kategorii maxi plemeno jsme se z 18 vystavovatelů dostali mezi 6 nejlepších (3 fenky a 3 psi), kde jsme svedli těžký boj s konkurencí a nakonec si vyběhali krásné 6.místo. Výstava se povedla, jak z hlediska krásného slunečného počasí, tak i množstvím vystavovatelů předčila své očekávání (přes 72 příhlášených).

 

26.5. V neděli  ráno místo cvičáku pániček vymyslel utajenou romantickou procházku. Dojeli jsme autem do Oder, kde nás dále čekala cesta vlakem do tajemného města Budišova nad Budišovkou. Prošli jsme nádhernou procházku přes Čermenský mlýn, Trojmezí, Spálovský mlýn, těsně jsme minuli vojenský prostor Libavu. Velký  hlad jsme zahnali v hotelu Mária Skála v Odrách a dále pokračovali kolem řeky až do Oder. Původní procházka byla naplánována kolem 20 km, doma jsme však zjistili, že trasa byl dlouhá 29 km. Úžasná procházka krásnou přírodou, čistým vzduchem a minimem lidí jsme si dostatečně užili (viz. foto Odry .- Budišov).

 

27.4. Už druhým rokem jsme se zúčastnili s kolegy z práce oblíbeného pochodu "Za pohledy Rybí". Naše skupinka 30 lidí se v průběhu tohoto výletu trošičku roztříštila na 3 menší skupinky, důvodem byly zastávky formou občerstvení na trase. Nechyběly pohádkové bytosti, kdy letos si největší obdiv zasloužila Ježibaba z Mrazíka (opravdu luxusní podívaná). Výlet se vydařil včetně počasí a těšíme se na další ročník této nádherné akce, která si nachází rok od roku stále více příznivců.

21.4.  Dnes se nám podařil velmi pěkný úspěch na cvičáku v Ostravě Porubě. Rocky složil zkoušku doprovodného psa BH  a Endi udělal speciální obránářskou zkoušku SPr1. Pejsci dneska hodně překvapili a budeme trénovat na další zkoušky.

 

1.4.  Na velikonoční svátky jsme vyrazili na procházku, bylo nádherné počasí a pejsci se nám dostatečně unavili, protože cestička přes les nebyla prošlápnutá.  Endík si procházku zasloužil za včerejší úspěšnou zkouškou (více foto Velikonoční procházka 2013)

 

31.3.  Máme zkoušku!!!!  I když nám počasí nepřálo, tak se Endík za krásného chumelení probojoval k úspěšnému vykonání zkoušky v Ostravě Porubě. Máme zkoušku doprovodného psa - BH. S Rockym a Endym plánují zkoušky na měsíc duben. Tak nám držte palce.

 

15.3.  V pátek jsme se vydali opět za zimního počasí za Petrem Polianem. Brzo snad už příjde jaro, aby páničci nebyli promrzlí až na kost. Pár fotek se nám podařilo vytofit (více album Obrany s Petrem Poliánem).

 

2.2.  V sobotu jsme se zúčastnili kousání se svazovým figurantem Petrem Poliánem. Sice počasí nám nepřálo (pěkně jsme promokli), ale pejskům to vůbec nevadíilo. Více fotoalbum "kousání se svazovým figurantem".

 2013

 

31.1.  Přidali jsme pár fotek našich hlídačů (více foto "hlídači").

 

24.11.  Páničci si dali za úkol, že připraví procházku, na které bych se konečně unavil. Zvolili zajímavou strategii, z Kopřivnice jsem jel vlakem do Hostačovic a odtud začla nádherná procházka na vrchol Javorník. Jenž jaké zjištění bylo, když cesta nevedla do Veřovic na vlak a domů, ale šli jsme pěšky z Javorníku přes Lichnov až do Kopřivnice. Páničci se divili, že po skoro 5hodinové procházce jsem byl jen trošičku zadýchaný, ale naopak oni byli značně unaveni. Že by to bylo tím horskýn vzduchem

 

17.11.  Po náročných přípravách  na závody si kluci zasloužili výlet do hospůdky. Tak jsme dneska ráno vyrazili na Javorník. Počasí nasvědčovalo, že výhled bude stát za to. Dneska byli na Javorníku jen sami lidé s pejsky (uvažovali jsem, co se děje). Neboť potkat po celou dobu výstupu přes 20 pejsků různých plemen se opravdu nevidí, tak často. 

16.11. Tak a máme další dva závody za sebou. Dne 28.9.2012  se Rokulka a Endík  zúčastnili 3.ročníku Závodu o štramberské ucho, které se uskutečnilo na fotbalovém hřišti ve Štramberku. Roky závodil v kategorii ZVV1 speciál a nezadařilo se jako v Českém Těšíně a skončil na 10.místě. Endík naopak zabodoval v kategorii ZM a získal nádherné 2.místo. Vyhrál také kategorii o největšího psa závodů. Konkurence v tomto závodě je rok od roku větší a větší. Letos bylo přihlášeno 45 závodníků. 

Dne 11.11.2012 jsme se zúčastnili klubového závodu, kde Roky v kategorii ZVV1 speciál skončil na 6.místě a Endy vybojoval krásné 2.místo v kategorii ZM. (více v fotogalerii Podzimní závody).

9.9. Měli jsme trošku náročné víkendy. Dne 1.8.2012 jsme se zúčastnili v Českém Těšíně - Těšinského závodu v kategorii ZZO včetně speciálních cviků a byl se mnou i můj kámoš Endík, který závodil v kategorii ZM. Při počtu 15 účastníků si panička v kategorii ZZO vylosovala číslo 14, takže jsme nastupovali jako předposlední na plac. O to více jsem se snažil. Při zjištění výsledku jsme se nestačili divit, protože jsme první tři měli stejný počet bodů, takže následovalo losování a my si vytáhli 3.místo. O to více jsme měli radost, že jsme se dostali na bednu vítězů a dostali krásné ceny. Endík v kategorii ZM si vybojoval krásné 4.místo, byl to jeho první závod a pánička na něj byla taky pyšná jako na mě.

Zjistili jsme, že je nejlépe se přihlašovat na závody tzv. hurá akce. Na poslední chvíli jsme byli přemluveni k závodům v Ostravě Porubě - Poruba Cup a to v sobotu 8.9.2012. Opět jsme startovali v kategorii ZZO a Endík mi dělal psychickou podporu. Při počtu 13 účastníků jsme si vylosovali startovní číslo 1 a to jsme netušili, že budeme taky na bedně. Mezi ovčáky, borderkami, knírači a dalšími plemeny jsme vybojovali nádherné 2.místo. 

Teď jsem zvědavý, jaký další závod budeme s kámošem absolvovat. Pouze chybička na závodech nastala, že jsme nestačili fotit, takže čekáme na fotečky od kamarádů (pár foteček naleznete v albumu Závody v září).

 

4.8. Konečně pánička vložila i fotečky mého nového kámoše, sice hlídáme zahradu spolu už hodně moc dlouho, ale pánička né a né vložit fotečky z našich společných výcviků. Fotky z obran jsou uloženy " Já a můj nový kámoš".

31.7. Za měsíc se toho strašně moc událo. Jelikož panička úspěšně dokončila státnice na vysoké škole a poté následovaly  oslavy, nebylo možné ihned vkládat fotečky. Zúčastnili jsme se výcvikové tábora u Mazurských jezer v Polsku. A také následovala návštěva mojí maminky Roxynky a tetičky Dorisky. Plánujeme závody i s mým kámošem, se kterým sdílím zahradu. Uvidíme, jak vše dopadne. Všechny fotečky najdete ve fotogalerii (výcvikový tábor Mazurská jezera a návštěva u chovatele).

22.6. Konečně po dlouhé době panička aktualizovala stránky. Za dobu se událo hodně věcí. Mám totiž nového kámoše Endíka se kterým jsme byli na Lysé hoře (viz.foto v albu). Jelikož se panička připravuje na státnice, tak nemá vůbec čas fotit, ale to se snad brzo už napraví.

1.4. Dnes jsme se zúčastnili našeho první závodu na cvičáku. Chtěli jsme vyzkoušet závodnickou atmosféru. Přihlásili jsme se do kategorii agility a ZOP. V konkurenci plemen jako např.  labrador, německými ovčáky, knírači, bernskými salašnickými psy a jinými jsme se nenechali zahanbit. V kagegorii agility jsme absolvovali 2 typy dráh a dokázali jsme dostat na stupně vítězů a to na 3.místo. V kategorii ZOP (poslušnost) z celkového počtu 50 bodů jsme dokázali, že něco umíme a získali neuvěřitelných  48 bodů a rázem se ocitli na 1.místě. Více ve fotogalerii - Náš první závod.

 

3.3. Naplánovali jsme výlet z Rybího na Svinec. Počasí se opravdu vydařilo, sluníčko nás hřálo celou cestu naší výpravy. Až doma jsme zjistili,že naše putování bylo dlouhé přes 20 km. Více ve fotogalerii Svinec.

 

28.2. Vydali jsme na slíbený výšlap na Lysou horu - krásné mrazivé počasí nás překvapilo. Více viz. Lysá Hora.

 

28.1. Další procházku jsme naplánovali  Bařiny - Sosna - Veřovice. Sluníčko nás hřálo po celou dobu vycházky. Výlet se opravdu vydařil, společnost nám dělaly zvědavé srnky, které po nás pokukovaly  na každém kroku. Více viz. Sosna.

 

20.1. Již po 14. se Pustevny proměniliy v ledové království. K vidění byla např. postava Krtečka, krtečkova raketa ale také ledový bar. Vydali jsme se tedy za krásami ledového království. Více ve fotogalerii Za krásami ledového království.

 

15.1.  Ke konci roku dostal pejsek dovolenou, užíval si volna doma, jelikož panička vyrazila s partií oslavit příchod nového roku do Krkonoš. Sněhu jsme si užili do sytosti, i když nás pár okamžiků potrápila mlha. Nikdo se v horách neztratil, všichni odjížděli příjemně unaveni a spokojeni. Fotogalerie - Silvestr 2012.

 

23.12.  Dostali jsme zajímavou nabídku vyzkoušet si "stezku odvahy na Javorník za tmy". Jelikož většina turistů odchází z hor za světla, my jsme přišli za tmy do hor. Nabídku jsme přijali  s velkým nadšením a  brodili se sněhem až na vrchol Javorníku. Zážitek to byl opravdu nevšední. Vice ve fotogalerii - Stezka odvahy.

10.12.  Vydali jsme se dnes na trasu "Z Libotína až k Novému Jičínu". Nádherné počasí nasvědčovalo tomu, že se spíše blíží jaro, než vánoční svátky. Přestože procházka nám zabrala 4,5 hodiny času, vůbec nám to nevadilo.  

 

 27.11.  Po delší nečinnosti doplňuji nové fotografie. Jelikož panička ještě studuje, tak nemá vůbec čas na vkládání akcí na stránky. Při krásném počasí jsme se rozhodli vydat se svými kamarády na Javorník. Sice počasí na vrcholu bylo mrazivé, ale přesto jsme byli spokojeni. 

 

2.8.  Dnes jsme vyrazili na Javorník. Počasí nám přálo, pejsci se příjemně unavili a  páničky si v cíli daly něco na zub. 

 

31.7.  Po dlouhé době aktualizujeme novinky. Byl jsem vyzkoušet plavání v místní řece, absolvovali jsme seminář na stopy, poslušnosti a obrany včetně vyzkoušení nových metod. Průběžně pracujeme na výcviku. V sobotu 30.7. jsme jeli povzbudit naše kamarády ze cvičáku (Michala s Dextrem a Lubu s Artem) na závody do Hranic. Byl jsem se podívat na zadržení přes řeku Bečvu. A také jsem oslavil 2. narozeniny. Vice ve fotogalerii - naše zábava a výcvik Český Těšín. 

  

26.5.  Dnes jsme poprvé vyrazili na kolo. Sice panička byla nervozní, jak se mi bude líbit jízda vedle kola. Vše dopadlo dobře a příště mám slíbeno, že vyrazíme znova na cyklovýlet. Fotit budeme příště.

 

8.5.  Konečně po časové prodlevě přidány fotky z výcvikového víkendu Cane corso. Měli jsme možnost účastnit se od 29.4.  - 1.5.2011 výcviku v oblastech stop, poslušnosti a obrany. Akce se konala v okolí města Pyskowice. Ubytování jsme byli v hotelu Labedź. Setkání se nakonec kromě plemene cane corso zúčastnili i psi např.  boerboel, německý boxer, americký stafordširský teriér. Fotky ze stop jsme nestihli nafotit. Výcvik se vydařil a těšíme se na další výcvikový víkend. 

 

8.5.  Dnes jsme se vydali  na výlet do turistické chaty na Prašivou.  Procházka vedla po asfaltové cestě až k našemu cíli - k hospůdce. Po cestě jsme si našli novou kamárádku, akorát dnes si s námi nechtěla vykládat. Více ve fotoalbumu.

 

25.4. A konečně přidány fotky z výcviku. Za slunečného jarního dne jsme si vyzkoušeli poslušnost a obranu.

 

9.4. Aby tady panička nevkládala jen fotografie z výletů, již brzy přibudou fotky ze cvičáku. Pilně trénujeme na výcvikový víkend cane corso. Alespoň otestuje panička mé kvality a porovná mě s ostatními caníky. 

 

8.4. Výlet jsme naplánovali směrem na Mořkov. Od mořkovského nádraží jsme vyrazili po lesní cestičce směrem na Veřovice. Našim cílem byla opět hospůdka, abychom se posílili na zpáteční cestu. Trasa byla dlouhá jen 10 km. Fotky jsou opět uloženy ve fotogalerii - procházky. 

 

3.4. Vyrazili jsme na státní zámek Raduň. Nádherné slunečné počasí jsme museli využít k procházce zámeckého parku.   

 

25.3. Po dlouhé době přidáváme nové fotky na stránky. Dnes jsme se vydali na dlouhou procházku (asi 18 km). Start výletu byl naplánován u fotbalového hřiště ve Veřovicích (panička nechala autíčko na parkovišti). Cílem byla hospůdka Na žabárně ve Frenštátě pod Radhoštěm. Jaké bylo naše překvapení, že byla hospůdka zavřená (sanitární den). Tak jsme se otočili a šli zpátky s prázdným bříškem :-)) Samozřejmě se těším na další výlet.

 

29.1. I v zimě cvičíme a chodíme na procházky. Dnes doplněny fotky z lesní procházky přes Borovec.

 

3.12. dnes nám přišly výsledky rentgenu. Dostali jsme ohodnocení DKK B/B (tedy 1/1). Rentgen kyčelních kloubů je klasifikován následovně:

A= bez příznaků dysplazie kyčelního kloubu

B=téměř normální kyčelní kloub

C= lehká dysplazie kyčelního kloubu

D= střední dysplazie kyčelního kloubu

E= těžká dysplazie kyčelního kloubu.

 

14.11. poslední slunečnou neděli jsme vyrazili na Praděd. Snahou bylo dojít až k vysílači Praděd. Počasí bylo opravdu nádherné, trochu se silnějším větrem. Turistů bylo hodně, každý chtěl využít krásného nedělního počasí k turistice.

 

31.10. vyrazili jsme společně na výlet do Kunčic pod Ondřejníkem. Cílem byla turistická chata Ondřejník. Počasí bylo nádherné a výlet se opravdu vydařil.

 

22. - 23. 10. jsme se zúčastnili výcvikového dne v okolí Českých Budějovic (konkrétně na cvičáku v Mladém) pod vedením našeho chovatele. Sobotní výcvik začal v osm hodin stopou, následovala poslušnost a v odpoledních hodinách obrana. K vidění byly různá plemena (německý boxer, německý ovčák, rotvajler, knírač...), samozřejmě nechybělo ani plemeno cane corso. Měli jsme možnost vidět staršího sourozence z vrhu B (Basir Dorican) a také krycího psa vrhu D (Arny Ivamir). Zjistili jsme, kde máme nedostatky ve výcviku a těšíme se na další výcvikový den na jaře.